Představuji se

Jmenuji se Olga

Vzdělání, které mi dala Ekonomická škola pro mne bylo krokem vedle. Jako úřednice jsem se cítila  ztracená mezi formuláři a bez náboje. To je tak, když děláme něco, na co nejsme určeni... 

Život mě dál směroval alternativními cestami, které mne vedly k mnoha zajímavým poznatkům a jiným postojům, než které se komerčně nabízí. 

Vždy mě zajímalo vše, co nějak korespondovalo s poznáním lidského těla, psychiky (duše), energie, sebeléčení a umění uchopit svůj život do vlastních rukou. Zkrátka nebýt nástrojem někoho pro něco, nýbrž strůjcem svého bytí a reality. Lehce se to píše, ale cesta to byla mezi rovinami, propady a výšinami. Byla a je. Život vnímám jako nekonečný proces objevování sebe sama. 

   Nejpodstatněji mě ovlivnilo působení tantrických masáží na tělo, sexualitu a spirituální vhledy. V roce 2007 jsem absolvovala Školu tantrických masáží, kterou vedla Denisa Palečková a Richard Vojík a od té doby se staly mou profesí. Je to nauka vyvěrající z taoismu a jedná se o poznání těla více ve smyslu energií, než měkkých a tvrdých tkání. Člověk dostává odpovědi na otázky odkud - kam- proč - a co s tím? :-). Vědomý dotek má ohromný potenciál odkrývat i zranění a zároveň je napravovat. 

Zde se mi otevřela cesta bádání do větších hloubek, skrze zdánlivě tak obyčejnou záležitost, jako je dotek a sexuální energii. DOTEK je fascinující, magický! 

A když za mnou příjdete na masáž nebo konzultaci, osobně vám povím, co je vlastně sexuální energie. Budete překvapeni, že to není primárně vzrušení pohlavních orgánů na našem těle. 🙂 

Nejvíce mne stále fascinují blahodárné účinky doteku samotného, který je specifický a není automaticky dán každému, ale jako vše ostatní v životě, jde naučit. Je to tedy dovednost, která vzniká učením a jistým tréninkem. Potom se z něj stává umělecké dílo, protože je vědomý, já mu říkám magický, protože dokáže uzdravovat na mnoha úrovních. A tvořit z lidí pevné jedince, kteří si umí užívat svého těla, své cesty a života jako takového. Zajímavé, že? Sama stále žasnu nad jeho účinky. Ráda vás provedu výukou doteku. Protože je mocným nástojem pro rozvoj lásky mezi lidmi, partnery obvzlášť.

Vlastním mnoho certifikátů a osvědčení, které mi jsou připomínkou toho, kde všude jsem bádala. Za poslední rok METODIKA NLP V PEDAGOGICKÉ PRAXI, NEVĚRA V INDIVIDUÁLNÍ A PÁROVÉ TERAPII, TECHNIKY PRÁCE S TĚLEM. Velmi mě zajímá psychologie a neurověda. 

A co mám dál ve svém životě ráda? Miluji přírodu. Je to pro mne velkolepé mystérium, kde každý den (po vzoru indiánů) krátkým připomenutím děkuji zemi, vodě, ohni, větru. A také sobě, že mi slouží ruce nohy hlava a mohu žít a mít co do úst a střechu nad hlavou.

Miluji zvířata (především kočky), mám k nim úctu a beru je jako rovnocenné bytosti, skvělé společníky a pomocníky, ke kterým bychom se měli chovat jinak. Nemyslím obecně k těm, která s námi žijí, ta naopak někdy pasujeme do nezdravé role partnerů. Co mě trápí je realita chovných zvířat, drancování jejich životů. Zacházení ve velkochovech je obrazem velké krutosti, kterou člověk na nich páchá. Z toho mne opravdu hodně bolí srdce. Ale to je jiné téma.

Miluji rostliny. Celý život mě provází v podobě záplavy pokojových květin v bytě. Mluví ke mně svou přítomností a jsou potěšením pro mé oko i duši. Zkrátka živí němí společníci. Dotýkám se jich, mluvím na ně a ony rostou a kvetou. Je to vzájemná symbióza. Mimochodem víte, že je již výzkumy dokázáno, že i rostliny cítí? Že k nám mluví? Že když na ně jdeme s nůžkami, rozklepou se strachy a vysílají takové vibrace? A naopak, že se radují, když je jdeme zalít, dát živiny nebo se jemně dotýkáme jejich listů.

Další mojí radostí je dělat útulno. Ráda tvořím interiér v atypickém vzhledu. Je to tvorba a tu miluji. Svou tvořivost se teprve chystám více uplatňovat. Cítím, že nastává čas.