O těle

   

Představte si, že je naše tělo vertikálně rozřezané na sedm dílů. Každý díl má jeden energetický zdroj (čakru) a svou endokrinní žlázu. Každá tato oblast nese jedno životní téma. A pokud nás někde bolí, něco nefunguje, jak má, můžeme hledat odpověď touto cestou, kde vlastně selháváme, kde máme blok a můžeme si tak uvědomit, jak ve svém životě uchopit a napravit to, co nám tělo sděluje.

Pokud to totiž ignorujeme, přijde tvrdší upozornění, většinou v podobě chronické bolesti nebo nemoci. Tak je tělo moudré. Tělo úzce spolupracuje s duší – jsou to dva nerozluční sourozenci a pokud je ignorován jemný impulz – v podobě pocitu, dává nám vědět stále údernějšími projevy, abychom to vnímali zřetelněji.

Když jsem toto pochopila, hodně se mi v životě ulevilo a přestala jsem se bát o své zdraví. Zdraví, tím myslím i psychické, je indikátor toho, zda jdeme správně – tzv. cestou duše, či nikoli. Duše, náš zdroj, naše vyšší Já, je nejmoudřejší část v nás. To ona si propůjčila tělo, aby se mohla v tomto světě zrodit a následně realizovat svůj cíl – plán. Dostala k tomu pár pomocníků a jeden z nich si (v naší kultuře, v západní civilizaci) začal myslet, že on je řídící silou. Je to hlasité Ego, které mnohdy chce vládnout nad moudrou nekříčící Duší.

Možná se může zdát, že síla je v prosazování, což někdy hlasitost a pomyslná kuráž dokáže, ale z jemnějšího nadhedu a v čase zjistíme, že ostré lokty mají kráké působení. Duše má velmi jemný hlas a my se musíme někdy dost obtížně učit ho vůbec uslyšet. Začátek je v tom, že si začneme všímat jemných malých drobných hezkých věcí a projevů kolem nás. V přírodě je mnoho podnětů. Jsou ale všude, jen se na ně naladit. Můžete je vidět ve stavbách, které se vám líbí. Je to i projev laskavosti – úsměv, drobná rada, nezištná pomoc. Je to projev tvořivosti a nápadů, které slouží dalším. Všímejte si jich. A další, vědomější kontakt s duší, je v meditaci. Člověka zklidní a navede do sebe. Já mám po meditaci vždy radost, která jakoby neměla důvod.

Je více typů meditace. Můžeme jen tak v tichu nebo s klidnou hudbou spočinout a nebo mít vedenou meditaci za nějakým účelem. Intuice je pro mne také hlasem z nitra, skrze který k nám promlouvá Duše. Meditace se dají poslouchat na internetu nebo můžeme navštěvovat skupiny, kde se tyto praktiky můžete naučit a používat pro svou vnitřní očistu.

Dalším účinným prostředkem je dotek – vlastně možná je to spíše hlazení těla, kdy se člověk může také dostat do změněného stavu vědomí a propojit se tak s hlubšími rovinami v sobě.